....Užívej života dokud můžeš....

Říjen 2009

Videjka

27. října 2009 v 9:08 | youtube.com |  Alexandra Burke

Životopis

27. října 2009 v 9:05 Alexandra Burke
Povolání: Zpěvačka
Věk: 21
Datum narození: 25. 08. 1988

Místo narození: Londýn, Anglie
Znamení: Panna

Životopis

Teprve 20. letá Alexandra Burke se stala vítězskou Xfaktoru ve Velké Británii v roce 2008, která ve finále za sebou nechala skupinu JLS a Eoghanna Quigga.

Zajímavostí je, že Alexandra byla na kastingu i v roce 2005, ale tehdy jí však porotci Louis Walsh nevybral kvůli nízkému věku. Alexandře byla po čas soutěže patronkou Cheryl Cole ze skupiny Girls Aloud předvedla opravdu skvělý výkon. Ve finále nejprve zpívala vánoční písničku Silent Night, potom si vyzkoušela duet s Beoncé a zpívali písničku Listen a nakonec zpívala song You Are So Beautiful. V druhé části show, když se rozhodlo, že vypadl Eoghann si zazpívala song Hallelujah.

Disco girl

23. října 2009 v 0:05 Disco

Disco oblečení

22. října 2009 v 23:56 Disco

Disco obrázky

22. října 2009 v 23:50 Disco
http://images.amazon.com/images/P/B000F7CKQU.01._SS400_SCLZZZZZZZ_V52045208_.jpghttp://www.simonjobling.com/wp-content/uploads/2007/03/fierce_disco_preview.jpgFutureDisco_fldr_proof-1.jpg Gossip Records image by dj_gati

I love Disco

22. října 2009 v 23:39 Disco
I_Love_Disco.jpg ilovedisco image by lindsaylips49EC9B18D6E3A4644E740000.jpg I love disco image by Annysek

Vánoční přání

22. října 2009 v 12:33 | google.cz |  Vánoce

Vánoční stromeček

22. října 2009 v 12:29 | google.cz |  Vánoce

Štědrovečerní věštění

22. října 2009 v 12:14 | slecna.info |  Vánoce
Věštění s jablíčkem
Jablko o Vánocích nechybí snad v žádné domácnosti. Je tedy velmi jednoduché jablíčko svisle rozkrojit a mrknout se, jaký má uvnitř jádřinec. Hezká, pravidelná hvězdička věští zdraví a štěstí v nastávajícím roce, nepovedený jádřinec či červík uvnitř pravý opak. A vůbec nejhorší je, pokud je jádřinec ve tvaru kříže - ten prozrazuje, že tě možná čeká velké neštěstí.
Kam dopluje tvoje lodička?
Připrav si několik skořápek od ořechů (počet by měl souhlasit s počtem členů rodiny), dej do nich malé svíčky a napusť větší mísu nebo umyvadlo. Pokud některá lodička odpluje od ostatních, znamená to, že jeden z vás odejde do světa. Převrhnutá lodička však také nevěští nic dobrého! Jsou-li lodičky v pravidelném kroužku, znamená to pohodové soužití a pochopení, pokud je některá lodička uprostřed ostatních, tak to značí, že jeden z vás bude potřebovat pomoc od ostatních, a lodička, která se neustále točí kolem dokola, symbolizuje nerozhodnost, její majitel neví, co od života chce.
Vdáš se? :-)
I když o svatbě pravděpodobně ve svých letech ještě vážně neuvažuješ, za tu zábavu to stojí. Popadni do ruky pantofel, a hoď ji za sebe (samozřejmě tak, aby tím neutrpěly vázičky, talířky, květináče či cokoliv jiného). Pokud špička boty směřuje ke dveřím, čeká tě veselice, v opačném směru věštba říká, že celý další rok zůstaneš stále svobodná.
Lití olova
Velmi známý zvyk, který však vyžaduje více práce než krájení jablka. Na kovové lžíci roztav nad plamenem svíčky kousek olova a vlij jej do studené vody. Jakmile ztuhne a zchladne, vyndej ho ven. Vzniklý tvar by ti měl naznačit, co tě v novém roce potká.
Na co nezapomenout?
PRO BOHATSTVÍ - Chceš mít další rok hodně peněz? Schovej si jednu rybí šupinu a po usušení ji vlož do své peněženky. Nemáte kapra? Srč si při večeři pod talíř alespoň drobnou minci!
PRO LÁSKU - Namaž si líčka troškou slaďounkého medu. Pokud tak učiníš, budou tě mít lidé kolem tebe celý rok rádi!
PRO ŠTĚSTÍ - Sníš-li během štědrovečerní večeře kousek okoralého chleba, bude se tě držet štěstí!

Vánoční zahřívání

22. října 2009 v 12:12 Vánoce
Zima je tu a udeřily mrazy. Protože teploty pod nulou, vítr lezoucí pod kabát a sníh za krkem nejsou nic pro mě, trávím tohle roční období zalezlá v teple domova či jiných podniků. A jako fanoušek všeho, co zahřeje, vám přináším pár tipů na vánoční či celozimně použitelné teploučké nápoje, které si můžete vychutnat v klidu doma i venku na mrazu.

Nápoj první: HORKÉ OVOCE
Loni mě v kavárně překvapil záhadný nápoj. Na všech stolečcích byly letáčky propagující "horkou novinku". Neodolala jsem a objednala si horký hruškový džus. A zjistila jsem, že si ho můžu klidně a levně udělat doma.
Ingredience:

ovocný džus (s co největším podílem ovocné složky, např. hruškový Relax 30%), mletá skořice, hřebíček
Potřebné množství džusu s pár kusy hřebíčku ohřejeme a poté přelijeme do hrnečků. Jemně posypeme mletou skořicí. Hotovo!
Nápoj druhý: PUNČ
Pokud patříte k pravým punčomilům, jistě jste si nenechaly ujít tradiční vánoční trhy ve Vídni. Trhy v Brně nebo v Praze se s těmi vídeňskými nemůžou rovnat. Rakušané si navíc nepotrpí na plastové nebo papírové kelímky, takže výletníci se vrací s taškami naditými hrníčky od punče nebo svařáku. hrnekLetos jsem marod, a tak se do Vídně už asi nepodívám, proto jsem hledala na internetu, z čeho se punč vlastně dělá. Protože se mi ani jeden recept nezamlouval na sto procent, dala jsem jich dohromady hned několik. Světe div se, výsledný mok byl poživatelný, a navíc už po pár doušcích zlepšoval náladu všem konzumentům :)
Ingredience:
červené víno, rum, sypaný černý čaj, hřebíček, celá skořice, pomeranč, půlka citronu, cukr podle chuti
Šťávu z jednoho pomeranče a půlky citronu vymačkáme, přidáme cukr (ne moc, dosladit se to dá kdykoli potom) a koření a zahříváme. Mezitím uděláme silný černý čaj, cca 2 lžičky sypaného čaje na 3 dl vody. Scedíme ho a přidáme ke šťávě z citrusů, zahříváme k varu. Jakmile směs začne vařit, přidáme 0,5 dl rumu a 3 dl vína. Necháme ohřát, ale už nevaříme! Hotový punč podáváme ozdobený plátkem pomeranče a s cukrem pro případ potřeby.
Nápoj třetí: PRAVÉ KAKAO
Dá sice o něco víc práce než kakao instantní, ale výsledek stojí za to!
Ingredience:
holandské kakao, cukr krystal, mléko
Zahříváme potřebné množství mléka, až zteplá, několik lžiček odebereme a smícháme v hrnečku s 2-3 lžičkami kakaa a 2 lžičkami cukru. Dobře promícháme, a jakmile mléko začne vařit, za stálého míchání směs přidáme. Nepřestáváme míchat, dokud kakao znovu nedojde k varu. A můžeme podávat.

Štědrý večer stylově!

22. října 2009 v 12:10 | slecna.info |  Vánoce
ŠTĚDROVEČERNÍ STŮL
Sebechutnější štědrovečerní večeře nemůže být skutečně dobře vychutnána u stolu se zapraným ubrusem a ze starého oprýskaného jídelního servisu. Přitom výzdoba a aranžmá svátečního stolu může být skvělý způsob, jak si zpříjemnit čekání na cinkání zvonečku.
Jak postupovat, abys na nic nezapomněla?stul
1) Připrav slavnostní jídelní servis a umyj jej. Správně by jsi měla vyleštit také sklenice a příbory, aby na nich nebyly vidět šmouhy.
2) Přes stůl přehoď ubrus. Pokud zvolíš jednobarevný, nejlepší volbou je zelený nebo červený, ale ani s hezkým bílým chybu neuděláš. Přes velký ubrus můžeš dát další menší ubrus (ubrusy) třeba s vánočními motivy nebo v barvě ladící ke spodnímu ubrusu. Užiješ-li pouze jednobarevný ubrus, můžeš ho oživit bílými "sněhovými" vločkami, které vystihneš z papíru. Skvělý efekt vykouzlíš, pokud si papírovou děrovačkou vytvoříš bílý "posyp" a rozprášíš jej po stole (v přiměřeném množství:-)).
3) Do středu stolu můžeš umístit věnec, svícen, vánoční hvězdu nebo naaranžovanou kytici. Na svíčky určitě nezapomeň, plápolající zlatavé plamínky v šeré místnosti při tiché vánoční hudbě mají své neodolatelné kouzlo.
4) Vyrobit můžeš také jmenovky. Zde se meze nekladou jak na vzhled a barvu, tak na použitý materiál. Buď zkrátka kreativní a popusť uzdu své fantazii.
5) Důležitá je také příprava jídelního servisu. Na stůl rozmísti jídelní talíře na hlavní chod a na ně polož hluboké talíře na polévku, po stranách srovnej příbor. Svou úlohu mají také ubrousky, můžeš je složit a umístit vedle talíře. Do hlubokých talířů patří malý kulatý oplatek, který se jí jako první. Nezapomeň ani na skleničky.

VÁNOČNÍ BARVIČKY
Barvy udělají hodně. Vhodné kombinace typických vánočních barev jsou naprosto okouzlující - záleží jen a jen na tvé fantazii!
ZLATÁ - Zlatá výzdoba vždy působí luxusně a bohatě. Je symbolem velkorysosti, štědrosti, lásky a pochopení. Hodí se především ke zdobení vánočního stromečku (špice, baňky, řetězy) nebo k balení dárků. Krásně se doplňuje s červenými nebo fialovými dekoracemi.
FIALOVÁ - Tajemná, magická a sváteční barva, která je podle křesťanských tradic mnohem typičtější než červená, což si však většina lidí neuvědomuje. Fialové roucho nosí v adventním období i kněz v kostele. Použít ji můžeš téměř k čemukoliv.stromek
ČERVENÁ - Jednoznačně neoblíbenější barva Vánoc. Symbolizuje lásku, životní sílu, hezké mezilidské vztahy a potěšení z vykonané práce. Červená by určitě neměla chybět ve vánočním věnci nebo na stromku. Nádherná je i květina nazývaná vánoční hvězda, která se bude vyjímat na stole nebo za oknem. Efektní jsou také červené svíčky nebo v červeném balícím papíru balené dárky.
ZELENÁ - Další barva, bez které se pořádné Vánoce neobejdou. Je barvou zázraků a naděje. Kromě zeleného vonícího stromečku můžeš zelenou barvu použít také při přípravě štědrovečerní tabule. Zelený ubrus pře stůl, ubrousky, stužky, jmenovky nebo zelené polštářky na pohovce navodí příjemnou atmosféru. V žádném případě není vhodné použít zelené dekorace ke zdobení stromku.
BÍLÁ - Bílá se v současnosti stává velmi populární. Značí nevinnost, dokonalost, čistoty a zároveň moderního designu. Evokuje nádhernou zimní zasněženou krajinu. K výzdobě můžeš použít bílé květiny nebo papírové dekorace - třeba obyčejné vločky vystřižené z papíru.
BARVY ZEMĚ - Jemné skořicové, oranžové nebo hnědé odstíny udělá z vašeho domova velmi útulné místo. K dekoraci je v tomto případě možné použít ovoce, mandarinky (čerstvé či sušené), hřebíček a kousky skořice. Nejen ozdobí, ale také provoní!

Vlasové tipy pro blondýnky

22. října 2009 v 12:01 | slecna.info |  Styl-make-up,rtěnka atd....
Rozlišujeme různé typy kůže a podobně můžeme hovořit také o vlasové typologii. Jsi světlovláska, brunetka, zrzka či černovláska? Tvé vlasy mají vždy nějaká specifika a zvláštní nároky na péči. To si už uvědomili také producenti vlasové kosmetiky, kteří přišli se speciálními řadami šamponů pro oživení barvy vlasů. My ti nyní poradíme staré a léty prověřené "babské" triky a recepty, díky nimž tvá hříva bude zářit! Tentokrát poradíme blondýnkám.
Zdraví nade vše!
panensky_olej01Blond vlasy jsou obvykle velmi jemné a náchylné k třepení konečků. Pokud navíc nejsi blondýnka přirozená, ale pravidelně si své vlasy necháváš zesvětlovat chemicky, měla bys jim dopřát ještě o to větší výživu v podobě vlasových kúr a ochranných masek.
Sama doma si můžeš zkusit vyrobit vlastní bio kokosovou masku! Potřebovat budeš přibližně čtvrt hrnečku kokosového oleje (seženeš ve specializovaných prodejnách s bio produkty nebo se podívej na internetu), který lehce zahřeješ, protože se prodává v tuhé konzistenci. Přidáš do něj pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje (například od Saloosu), aby ti vlásky krásně voněly, a dobře promícháš. Masku pak vetři do suchých vlasů (hlavně na konečky), sepni je gumičkou nebo skřipcem a nech čtvrt až půl hodiny působit. Vstřebávání výživných látek do vlasů můžeš umocnit teplým vzduchem z fénu. Poté si vlasy opláchni a pečlivě umyj šamponem. Kokosový olej není mastný jako jiné oleje, proto nezpůsobí zplihnutí vlasů, ale propůjčí jim své blahodárné složky, uhladí a ochrání před nepříznivými vlivy z okolí.
22163664Neutralizace žlutého nádechu
Další obtíží, se kterou se blondýnky často potýkají, je žloutnutí blond odstínu vlivem atmosférických vlivů, tvrdé vody či chloru. Co s tím? Zeptej se své kadeřnice, či si zajdi přímo do kadeřnických potřeb pro speciální vlasovou řadu, která při občasném používání neutralizuje zažloutlý tón a tvým vlasům navrátí jejich původní dokonale světlý odstín (náš tip: Vystříbřující šampon Silver z řady Trend Up!, Edelstein Italy, kadeřnické potřeby MJC Zlín, 135 Kč/250 ml).
Nyní v létě ovšem můžeš vyzkoušet další domácí recept. Vymačkej šťávu z jednoho čerstvého citronu, vetři ji do jednotlivých pramenů suchých vlasů a vyraz na chvíli na sluníčku. Sluneční paprsky vlasy v létě krásně vyšisují do světlejších odstínů a kyseliny obsažené v citronu mající bělící účinky tento efekt urychlí. Po "opalování" si však nezapomeň vlasy dobře umýt šamponem a ošetři je kondicionérem či vlasovou maskou.
Luxusní leskhermanek_caj
Blond vlasy nemají takovou schopnost odrážení světla jako vlasy tmavé, proto se ti možná někdy zdá, že jsou tvé světlé vlasy matné a bez lesku. Pro nápravu si můžeš pořídit lesk na vlasy ve spreji, anebo vyzkoušet starý známý odvar z heřmánku.
Účinky heřmánku pro oživení lesku blond vlasů jsou známy už po staletí. Že jsi to ještě nevyzkoušela? Poradíme ti, jak na to! Připrav si heřmánkový čaj (balený v sáčcích či sušený heřmánek, kterého trochu nasypeš do síťky pro přípravu sypaných čajů, případně přidáš přímo do vody a přecedíš až potom), přelij ho vařící vodou a nech alespoň pět minut vyluhovat. Jsou-li v nálevu drobky a kousky sušených lístků, přeceď jej přes husté síto, a poté nech vychladnout. Vlasy si jako obvykle umyj svým oblíbeným šamponem, spláchni, aisuchysampon-nahledpřelij kadeře připraveným heřmánkovým nálevem a na závěr je ještě jednou opláchni studenou (!) vodou. Heřmánek tvé vlasy nádherně rozjasní!
Jako čerstvě umyté
Ne vždy je čas na pečlivé umytí a usušení dlouhých loken. Ale chodit po světě s mastnou a nehorázně zplihlou hřívou? Jakožto majitelka světlých vlasů máš velkou výhodu. Pořiď si suchý šampon (např. značky Amica, kolem 20 Kč/30 g), který se prodává ve formě pudru. Aplikuješ si ho ke kořínkům vlasů, kde nasaje přebytečný maz, a na závěr vlasy rozčešeš. Pro tmavé vlasy však tato vychytávka vhodná není, pudr je totiž bílý a na tmavé kštici by vypadal jako lupy.

Fotky

20. října 2009 v 15:46 Skyla

Videa od Skyla

20. října 2009 v 15:41 Skyla

7.kolo dámské

14. října 2009 v 8:56 Kdo je hezčí??
V 6.kole vyhrál Jesse McCartney